WYSTAWY INDYWIDUALNE
Lubuskie Muzeum Wojskowe inaczej w obiektywie Ewy Kwaśniewicz

Dziś 7 listopada w Polsko-Niemieckim Centrum Promocji i Informacji Turystycznej na Starym Rynku w Zielnej Górze po raz kolejny została otwarta wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz. Fotografie przedstawiają teren Muzeum Wojskowe w Drzonowie i sa zbiorem z kilku lat. Ze względu na ograniczoną powierzchnię nie wszystkie z pokazywanych wcześniej prac mogły się zmieścić. Na otwarcie przybyła duża grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze. 
Zdjęcia z wernisażu są do obejrzenia na stronie wydarzeń. W imprezie uczestniczyły nasze lokalne media RTV Lubuska oraz TVPGorzów Wielkopolski. Widziałem też dziennikarza Radia Zachód oraz dziennikarzy obywatelskich portalu mmzielonagora.pl 
Newsa RTV Lubuska można obejrzeć tu .

POLICHROMIA - wystawa fotograficzna Reni Chochy w Kożuchowie.

Od wtorku 9 października na Zamku w Kożuchowie można oglądać wystawę naszej koleżanki Reginy Chochy. Sztuka sakralna jest jedną z jej ulubionych tematów fotografii. 

Oto co autorka mówi o wystawie: 

"Z cyklu siódmej wystawy sakralnej przedstawiam polichromie część pierwsza z byłego Kościoła Łaski w Kożuchowie. Kościół wzniesiono w 1707 roku, zburzono w 1973, polichromia powstała w latach 1712 -1729. Polichromie rozdysponowano do kościołów : w Zielonej Górze, Świdnicy, Jasieniu, Pniowie, Miodnicy, Jarogniewicach, Dębince."

Wystawę można obejrzeć w Kożuchowie oraz w internecie pod tym linkiem.


Kreator stron internetowych - strona bez programowania